Президент України Петро Порошенко анонсував відкриття всеукраїнського конкурсу проектів Меморіалу українських героїв, які віддали свої життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Про це президент заявив виступаючи на відкритті фотовиставки "Четверте покоління" у Національному музеї історії Україна у Другій світовій війні у понеділок, 8 травня.

"Нещодавно до мене звернулися десятки громадських організацій ветеранів антитерористичної операції, які представили своє бачення Меморіального комплексу. На переконання авторів звернення, Меморіал слід розмістити в історичному місці", - сказав Порошенко.

Глава держави нагадав, що раніше підписав указ про створення Меморіалу українських героїв, які віддали свої життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Він зазначив, що враховує думку громадських організацій з приводу зведення пам'ятного Меморіалу і вдячний їм за цю ініціативу.

"Повинен бути найближчим часом оголошений всеукраїнський конкурс, який за вашої участі і визначить, якою має бути будівля Меморіалу та його наповнення експонатами і артефактами", - додав президент.

За його словами, найкращим місцем для розміщення цього Меморіалу буде територія Національного музею історії України у Другій світовій війні в Києві.

"Це місце традиційно відвідують сотні тисяч людей, і стежка сюди не заросте ніколи. Таким чином, вся ця територія, де будуть знаходитися Національний музей історії України у Другій світовій війні, а також майбутній Меморіальний комплекс учасникам АТО, повинна стати єдиним Меморіалом українських героїв. Можете вважати, що відповідне політичне рішення вже прийнято ", - підкреслив Порошенко.

Раніше в уряді анонсували спорудження другої черги меморіалу жертвам Голодомору.