НОВИНИ

Росія внесла в ООН проект резолюції про "зони безпеки" в Сирії

Голосування за документ може відбутися 8 або 9 травня.

Росія внесла в ООН проект резолюції про створення "зон безпеки" в Сирії. У них буде введена заборона на військові дії і політ авіації. Голосування за документ може відбутися 8 або 9 травня.

Проект резолюції заснований на прийнятому на зустрічі в Астані 4 травня меморандумі про чотири "зони деескалації" в Сирії. Дипломати Росії, Ірану і Туреччини домовилися, що ці зони будуть розташовані на лінії зіткнення сил армії сирійського президента Башара Асада і повстанців. Мова йде про провінції Ідліб, території Латакії, Алеппо і Хами, півночі провінції Хомс; Східну Гуту і низку територій на півдні Сирії.

Представники збройної опозиції меморандум не підтримали. За їхніми словами, дотепер Росії не вдавалося переконати Башара Асада і його союзників, включаючи Іран, дотримуватися умов колишніх угод. Офіційний Дамаск привітав меморандум, але обмовився, що продовжить збройну боротьбу з "терористами" - так глава режиму Башар Асад називає своїх супротивників.

Нагадаємо, раніше Туреччина, Росія та  Іран, які брали участь в сирійських переговорах в Астані, домовились про формування механізму моніторингу перемир'я в Сирії.