НОВИНИ

Frexit скасовано, але радіти зарано. Світові ЗМІ про перемогу Макрона

Значна підтримка Марін Ле Пен серед виборців повинна стати уроком для європейських еліт, які вітали лідера руху "Вперед" як свого рятівника.

У другому турі президентських виборів у Франції, як і прогнозували соціологи, переконливо переміг лідер руху "Вперед" Еммануель Макрон, набравши понад 66% голосів. За його конкурентку Марін Ле Пен з праворадикального "Національного фронту", яка відкрито підтримувала політику Кремля щодо України та вважала законною анексію Криму, віддали свої голоси майже 34% виборців. Як звертають увагу західні ЗМІ, попри такий результат, Макрон не повинен забувати, що кожен третій виборець підтримав вкрай правого кандидата.

Хоча перемога Макрона над Марін Ле Пен і була переконливою, кожен третій проголосував за кандидата "Національного фронту", і для цієї популістської, антиєвропейською партії це хороший результат, пише Daily Telegraph.

Така значна підтримка Марін Ле Пен серед виборців повинна стати уроком для європейських еліт, які вітали Макрона як свого рятівника. Вони повинні зрозуміти, що його перемога не означає остаточної перемоги європейського проекту. Це всього лише черговий раунд боротьби з противниками ЄС. Якщо Еммануелю Макрона не вдасться виконати свої обіцянки і домогтися результатів, як це сталося з Франсуа Олландом, то Марін Ле Пен буде легше прийти до влади у 2022 році, на що вона і розраховує, пише Daily Telegraph.

Переконлива перемога Макрона принесла гігантське полегшення кожному, хто боявся, що Франція може стати країною, яка піддалася хвилі популізму, націоналізму і антиглобалізму, зазначає The New York Times. Автори стверджують, що перемога Макрона - це перемога надії і оптимізму, але тепер йому доведеться мати справу з випробуваннями, оскільки багато французів відчувають себе кинутими напризволяще перед обличчям глобалізації, економічної стагнації, безробіттям, тероризмом і напливом мігрантів.

"Незважаючи на занепад традиційних партій, помітне занепокоєння французької та європейської публіки і незважаючи на злом електронної пошти (у зв'язку з яким люди показували пальцями в знайому сторону - на Москву), французькі виборці не спокусилися націоналістськими ілюзіями і замість цього вибрали юного й оптимістичного президента, який вірить, що Франція повинна залишатися відкритою, прогресивною, толерантною і європейською", - зазначають автори статті.

Британське видання Guardian пише, що будь-який інший результат виборів був би катастрофою для Європи, але перемога Макрона - скоріше привід для того, щоб зітхнути з полегшенням, а не святкувати.

Новий президент не соромився своїх центристських переконань і тепер Макрон також повинен продемонструвати, що його лібералізм може здобути перемогу і на парламентських виборах. Потім він повинен показати, що його позиція "ні правого, ні лівого" може забезпечити Франції зростання економіки і реформи, незважаючи на високий рівень безробіття, соціальний і расовий антагонізм в суспільстві і неефективність Європейського союзу.

Головне завдання Макрона - перейти від передвиборної кампанії до правління країною, від гасел до справи. Він очолив країну з цілим списком проблем, тому повинен продемонструвати, що центристський уряд може ефективно управляти країною, незважаючи на те, що на всьому континенті багато втомилися від центристів.

Його власне політичне майбутнє залежить від того, чи зможе він виконати свої обіцянки. І для багатьох, як у Франції, так і тут, важливо, щоб йому це вдалося, пише Guardian.

Обраний президент Франції Еммануель Макрон очолює команду, орієнтовану на зіткнення з двома націоналістичними суперниками на світовій арені - президентом США Дональдом Трампом і президентом Росії Владіміром Путіним, пише The Wall Street Journal.

"Від зміни клімату до війни з Сирією, міжнародної торгівлі та конфлікту в Україні Макрон позначив позиції, що іноді суперечать позиціям двох лідерів і заочно вступив у конфлікт з обома під час передвиборної кампанії. Тепер у Макрона є мандат на здійснення зовнішньополітичної програми", - зазначають автори статті.

Під час кампанії його партія звинувачувала російський уряд у використанні ЗМІ, які спонсурує держава, для поширення наклепницьких чуток про нього. "Напруженість може ще більше загостритися, якщо французька влада дійде висновку, що масова хакерська атака на партію Макрона під кінець його кампанії була здійснена російськими агентами", - припускають журналісти видання. Окрім того, Макрон обіцяв зберегти санкції ЄС проти Росії, а щодо війни в Сирії, він не продемонстрував бажання залишати при владі союзника Путіна Башара Асада.

Незважаючи на критику Трампа, Макрон обіцяв співпрацювати з президентом США. "Хоча вони різко розходяться щодо питань торгівлі, глобалізації, зміни клімату та імміграції, і Макрон, і Трамп висловили бажання активізувати зусилля НАТО по боротьбі з тероризмом і більш активно боротися з ісламістським екстремізмом, що стане серйозним викликом для нового французького лідера, чия країна зіткнулася з однією з найгостріших загроз тероризму в Європі ", - йдеться в статті.

Нагадаємо, церемонія інавгурації новообраного президента Франції Еммануеля Макрона відбудеться 14 травня. Першою країною, яку відвідає обраний президент Франції Еммануель Макрон з політичним візитом буде Німеччина.