НОВИНИ

Надсекретний американський апарат X-37B повернувся з космосу

Космічний корабель провів на орбіті понад 700 днів.

Безпілотний експериментальний орбітальний літак Військово-повітряних сил Сполучених Штатів Америки Boeing X-37B OTV-4, провівши на невідомій орбіті понад 700 днів, повернувся на Землю у неділю, 7 травня. Про це повідомили у соцмережі Twitter ВПС США. 

Зазначається, що ця місія є найсекретнішою з тих, про які стає відомо загалу. Мету місії військові тримають у таємниці. Невідомо і те, яке обладнання встановлено на борту апарата.

Водночас у повідомленні ВПС США його називають найсучаснішим і технологічним космічним кораблем багаторазового використання.

"Апарат здійснював четверту місію у рамках програми Orbital Test Vehicle. Він повернувся з орбіти і успішно приземлився на території Космічного центру Кеннеді. X-37 провів у космосі понад 700 днів", - йдеться у заяві ВПС США.

Згідно з викладеними раніше Пентагоном даними, космоплан призначений для функціонування на висотах від 200 до 750 км, здатний швидко змінювати орбіти і маневрувати. Він може виконувати розвідувальні завдання, доправляти невеликі вантажі в космос. При цьому достовірних відомостей про те, яким обладнанням оснащений апарат вагою близько 5 тонн, немає.

Серед імовірних цілей програми фахівці називають відпрацювання нових технологій, які потім можуть використовуватися під час запуску супутників. Серед цікавих конспірологічних теорій - випробування електромагнітного двигуна EM Drive, який нібито порушує третій закон Ньютона.

Нагадаємо, 29 березня стало відомо, що надсекретний літак ВПС США встановив рекорд перебування в космосі. Тоді на орбіті Землі безпілотний експериментальний орбітальний корабель перебував 679 днів.