НОВИНИ

У Росії заявили про початок будівництва газопроводу в обхід України

Завершення робіт очікується в другій половині 2019 року.

У «Газпромі» заявили про початок будівництва газопроводу «Турецький потік». Про це повідомив керівник компанії Алєксєй Міллєр.

Згідно з повідомленням, робота стартувала біля російського узбережжя, роботи проводить судно Audacia компанії Allseas, а будівництво газопроводу в глибоководній частині моря буде вести трубоукладальне судно Pioneering Spirit.

«Сьогодні ми приступили до практичного етапу реалізації проекту «Турецький потік» – морського укладання газопроводу. Проект реалізується строго за планом, і до кінця 2019 року, наші турецькі і європейські споживачі отримають новий надійний маршрут для імпорту російського газу», – наголосив Міллєр.

Читайте також: Експерт: Українська ГТС має переваги перед «Північним потоком-2» та «Турецьким потоком»

Нагадаємо, Газпром планує побудувати першу гілку газопроводу «Турецький потік» для поставок російського газу турецьким споживачам. Потужність кожної нитки 15 млрд 750 млн кубометрів газу. Одна з них передбачена для поставок газу безпосередньо на турецький ринок, інша нитка для поставок газу транзитом через територію Туреччини в європейські країни. Завершення будівництва очікується в другій половині 2019 року.

Як повідомлялося, 10 жовтня 2016 року Туреччина і Росія підписали міжурядову угоду про будівництво двох ліній газопроводу "Турецький потік" по дну Чорного моря.