НОВИНИ

Меркель висловилася на користь подвійної стратегії НАТО щодо Росії

Крім того, канцлерка спростувала думку про те, що з 2014 року НАТО знову зосередила більше уваги на захисті території країн-членів Альянсу.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель виступила за подвійну стратегію НАТО щодо Росії на тлі нової ситуації у сфері безпеки в Європі. Про це вона заявила у щотижневому відеозверненні в суботу, 6 травня, повідомляє Deutsche Welle.

За словами Меркель, анексія Криму і конфлікт на сході України викликали занепокоєння у країн Балтії та Польщі, а ситуація в Молдові викликає питання у Румунії та Болгарії. Канцлер додала, що цим країнам було важливо, щоб НАТО відреагувала на події і, приміром, направила війська до країн Балтії.

"Німеччина завжди дуже уважно стежила за тим, щоб, з одного боку, демонструвати готовність до захисту всій території Альянсу, а з іншого - не обривати переговорного контакту з Росією", - сказала Меркель.

Читайте також: У НАТО звинуватили російські телеканали у перебріхуванні слів генсека Альянсу

Вона наголосила, що всі заходи вживаються таким чином, щоб не порушувати основоположного акту НАТО-Росія і забезпечити подальшу роботу Ради НАТО-Росія. Канцлерка також виступила проти дроблення єдиної зони відповідальності НАТО, щоб за безпеку в Америці відповідали США і Канада, а в Європі - тільки європейські партнери. Вона відзначила, що Альянс має у всіх своїх аспектах і місіях виступати як єдина організація. "Ми повинні мати можливість діяти і спільно, ми повинні мати можливість проводити спільні маневри", - пояснила Меркель.

Крім того, вона спростувала думку про те, що з 2014 року НАТО знову зосередила більше уваги на захисті території країн - членів Альянсу, і в цьому зв'язку нагадала про місію НАТО в Афганістані.

Нагадаємо, 2 травня Меркель здійснила офіційний візит до Росії, де мала зустріч із президентом РФ Владіміром Путіним. Під час переговорів ішлося про необхідність виконання Мінських домовленостей Росією. Меркель зокрема наголосила, що наразі проблема полягає не в необхідності укладення нової угоди щодо України, а у виконанні попередньої.