НОВИНИ

У ГПУ розповіли про один зі способів відмивання грошей "сім’єю Януковича"

За 2,5 роки зловмисники вкрали приблизно один державний бюджет України.

Упродовж правління екс-президента Віктора Януковича було вкрадено близько $40 млрд. Тільки за два з половиною роки функціонери режиму Януковича привласнили приблизно один державний бюджет України. Про це заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін в ефірі UMN

"За нашими оцінками, протягом володарювання Віктора Януковича було вкрадено близько 40 млрд доларів США. За 2,5 роки вони вкрали приблизно один державний бюджет України", - сказав він.

Читайте також: У Кабміні розповіли, на що витратять гроші "сім’ї Януковича"

Єнін також назвав кілька груп впливу, які включала в себе злочинна організація.

"За версією слідства їх сьогодні сім. Ми детально дослідили діяльність одного з сімох крил злочинної організації – це крило, яке діяло під дахом Курченка, Клименка. Зазначені особи контролювали діяльність певних сфер народного господарства України. Вони лише з Дніпропетровської області кожного місяця стягували приблизно $100 млн кешем. Це були так звані податкові майданчики", - розповів Єнін. 

Читайте також: Луценко розкрив подробиці про конфіскацію $1,5 млрд «сім'ї Януковича»

За його словами, далі ці гроші пропускалися через коло банківсько-фінансових операцій.

"Це крило тримало під собою тисячі фіктивних підприємств, за діяльність яких відповідали близько 400 фінансових експертів. Решта 600 експертів відповідали за зв’язок цієї грошової маси і діяльність підприємств із зовнішнім світом. Тобто ідеться про діяльність міжнародного "відмивочного" хабу, де гроші відмивалися за кордон, а далі вже "відбілені" використалися на придбання нерухомості, футбольних клубів, яхт, депутатських голосувань, або так зване реінвестування в Україну – тобто купівля облігації внутрішньої державної позики", – пояснив посадовець ГПУ.

Нагадаємо, 28 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що конфісковані $1,4 млрд колишнього президента України Віктора Януковича та його оточення вже почали надходити на рахунки Державного казначейства України. Також стало відомо, що Ощадбанк розпочав спецконфіскацію близько $1,5 млрд так «сім'ї Януковича».