НОВИНИ

Російським пропагандистам відмовили в акредитації при Конгресі США

За правилами, жодна служба новин, що спонсорується будь-якою державою, не входить до складу прес-галереї Сенату.

Російському прокремлівському інтернет-порталу "Sputnik" відмовили в отриманні постійної прес-акредитації в Конгресі США. Про це повідомляє Deutsche Welle.

За словами глави прес-галереї Сенату Джастіна Вілсона, Sputnik може опротестувати це рішення. Як випливає з правил сенатської прес-служби, акредитовані ЗМІ не можуть діяти як агенти, або бути найнятими федеральним, місцевим або закордонним урядом або їх представниками.

За даними Вілсона, жодна служба новин, що спонсорується якою-небудь державою, не входить до складу прес-галереї Сенату.

Комітет при прес-службі, куди на замінній основі входять різні журналісти, визначає, кому дістанеться пропуск, що дає доступ до різних будівель Капітолійського пагорба. Подібний пропуск часто дається перед постійною акредитацією при Білому домі і Верховному суді.

Спецкор агентства Sputnik в Вашингтоні Ендрю Фейнберг на своїй сторінці в Facebook написав, що планує звернутися до адвоката, що спеціалізується на питаннях свободи слова. Фейнберг вважає рішення прес-галереї Сенату найбільш абсурдною річчю, з якою я коли-небудь стикався за десятиліття роботи журналістом у Вашингтоні".

Раніше прес-секретар Північно-атлантичного альянсу Оана Лунгеску звинуватила російські канали "Росія 24" і "Росія 1" у перекручуванні слів генсека НАТО Єнса Столтенберга.