НОВИНИ

Українського в’язня Лугіна відразу після операції етапували з окупованого Криму — правозахисники

У квітні Лугін в знак протесту спробував вчинити самогубство, перерізавши собі горло.

Засудженого громадянина України Андрія Лугіна, який намагався вчинити самогубство, протестуючи проти переміщення до Мордовії, відразу після складної операції етапували з окупованого Криму без медичного супроводу, не знявши операційних швів. Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на дружину Лугіна Ірину.

«Після того як Андрій Лугін спробував вчинити самогубство, перерізавши собі горло, його прооперували у Сімферопольській міській лікарні № 6. Там він перебував з 26 квітня по 2 травня. Після цього його виписали з лікарні і направили в медсанчастину Сімферопольського СІЗО для подальшого спостереження медиками. Про це йдеться в епікризі, наданому дружиною Лугіна. У медичному висновку також сказано, що 5 травня Лугіну повинні були знімати шви», - йдеться в повідомленні.

Детальніше про ситуацією з українськими в'язнями в окупованому Криму читайте в матеріалі "Кримські тюрми. Як забрати в'язнів з окупації"

Однак, за твердженням Ірини Лугіної, вже 3 травня її чоловіка вивезли в РФ без медичного супроводу, не знявши йому шви. Офіційно Ірині не повідомили, де перебуває її чоловік. Лугіна припускає, що Андрія вивезли до Краснодарського краю, а звідти етапують у Мордовську колонію.

Як повідомлялося, 23 квітня Лугін на знак протесту проти переміщення оголосив сухе голодування.  26 квітня стало відомо, що Лугін перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія та відсутності належного медичного лікування.

Зазначимо, що в Лугіна є кілька важких захворювань, в тому числі одне рідкісне, але медична допомога в’язню не надавалася.