НОВИНИ

США вимагають від НАТО офіційно приєднатися до коаліції проти "Ісламської держави"

Уряд Німеччини виступав категорично проти такого рішення, оскільки це може посилити конфлікти в регіоні.

Між Німеччиною і США назріває новий конфлікт щодо участі НАТО в боротьбі проти джихадистського угруповання "Ісламська держава". Американці вимагають, щоб альянс офіційно приєднався до коаліції по боротьбі з ІД, повідомляє DW з посиланням на журнал Der Spiegel.

Уряд Німеччини досі був категорично проти цього. Така позиція обґрунтовувалась тим, що участь НАТО посилить конфлікти в регіоні або як мінімум ускладнить пошуки мирного врегулювання. В операції по боротьбі з ІД у Сирії та Іраку наразі беруть участь лише окремі країни НАТО, але не альянс в цілому.

Представник НАТО відмовився коментувати цю тему, проте джерела в альянсі підтвердили відповідну вимогу США, яка розглядатиметься на саміту НАТО за участю президента США Дональда Трампа, запланованого на 25 травня. Трамп уже протягом багатьох місяців вимагає більш активної участі НАТО в боротьбі з тероризмом а також рішення європейських партнерів збільшити витрати на оборону.

НАТО надає лише непряму підтримку в боротьбі проти ІД, надаючи, наприклад, авіаційні комплекси радіовиявлення AWACS і навчаючи іракських солдатів, які воюють з джихадистами. За словами джерела в НАТО, надалі комплекси AWACS можуть бути, використані і для координації бойової авіації в регіоні, проте вони не будуть безпосередньо брати участь в управлінні повітряними рейдами.

Нагадаємо, Росія закрила повітряний простір над майбутніми зонами деескалації в Сирії для бойової авіації США і їх союзників по коаліції.