НОВИНИ

У Європарламенті закликали українську владу скасувати е-декларації для антикорупційників

20 євродепутатів здивовані ухваленими законодавчими змінами щодо е-декларування для антикорупційних активістів.

Депутати Європейського парламенту, учасники неформальної групи "Друзі європейської України", закликали українську владу скасувати е-декларації для громадських активістів, які займаються протидією корупції. Про це йдеться у листі, направленому на ім'я президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та спікера парламенту Андрія Парубія.

20 євродепутатів висловлюють своє здивування ухваленими законодавчими змінами щодо е-декларування для антикорупційних активістів.

"Ми переконані, що ці нововведення, які зараз покладені на представників неурядових організацій, що займаються протидією корупції, з вимогою публікувати декларації про їхні доходи –  це непотрібний, безпрецедентний і дискримінаційний крок", - йдеться у листі європарламентаріїв.

На їхню думку, це є "проявом тиску на тих громадських активістів, які невтомно виконують надзвичайно цінну роботу щодо викриття і повідомлення про випадки корупції в Україні".

Депутати закликають негайно переглянути прийняті законодавчі зміни щодо е-декларування і засвідчити, що зусилля української влади в боротьбі з корупцією є "щирими та серйозними".

Серед підписантів листа – Петрас Ауштревічус, Ребекка Хармс, Анна Фотига, Павел Свобода та інші депутати.

Як повідомлялося, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларування, Верховна Рада України ухвалила цей законопроект 23 березня.

У посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

Міжнародна неурядова правозахисна організація Freedom House назвала зміни до е-декларування в Україні порушенням стандартів Ради Європи. На їхню думку запровадження цих нав'язливих підриває роботу антикорупційних громадських організацій.

Зазначимо, зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з  2018 року.