НОВИНИ

У Сирії бойовики ІДІЛ використовують приціли з електронікою російського виробництва - ЗМІ

Снайпери терористів використовують прилади нічного бачення третього покоління.

У  Сирії бойовики терористичних угруповань "Ісламська держава" і "Джебхат ан-Нусра" використовують приціли нічного бачення з електронікою, яку виготовили на російських підприємствах. Про це повідомляє російське видання "Коммерсантъ".

Досліджуючи зброю знищених терористів, військові фахівці встановили, що снайпери бойовиків використовують прилади нічного бачення третього покоління.

За даними спеціаліста, прилади виготовляються в США і Росії, оскільки інші країни не можуть дозволити собі їх виробництво, оскільки воно є дорогим і небезпечним - в конструкції прицілів використовуються високотоксичні хімічні сполуки миш'яку і галію.

Проте коли фахівці розібрали зброю бойовиків, вони побачили новітні прилади нічного бачення саме російського виробництва.

"Ми знайшли так звані електронно-оптичні перетворювачі (ЕОП), вироблені на російських підприємствах",— розповів один з військово-технічних фахівців.

Яким чином ці прилади потрапили в зону бойових дій в Сирії, невідомо.

За офіційними даними, кримінальних справ про втрату російськими військовослужбовцями військового майна у вигляді прицілів не порушувалося. За фактом знахідок в Сирії кримінальну справу поки що також не порушено. За однією з версій, ЕОП могли потрапити до Сирії через треті країни, в які прилади нічного бачення або комплектуючі для них з Росії поставляються офіційно.

Нагадаємо, 2 травня на північному сході Сирії бойовики «Ісламської держави» атакували групу біженців із Сирії та Іраку, в результаті загинули щонайменше 30 осіб.