НОВИНИ

Звільненого за порушення присяги суддю Конституційного суду відновили на посаді

Відповідне рішення виніс Вищи адміністративний суд.

Суддю Конституційного суду України Олександра Пасенюка, якого Верховна Рада звільнила в липні 2016 року, відновили на посаді. Про це свідчить рішення Вищого адміністративного суду України.

"Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в результаті протиправної бездіяльності Верховної Ради України, яка полягає в нерозгляді протягом двох років заяви позивача про відставку за наявності 36-річного стажу роботи на посаді судді, було порушено його конституційне право на отримання щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці", - йдеться у рішенні суду.

Також повідомляється, що Пасенюк сам подавав прохання про відставку в лютому 2014 року по досягненні 65-річного віку, проте його не задовольнили в Раді.

Читайте також: ВРП відкрила дисциплінарне провадження проти судді Бобровника

Офіційно депутати схвалили відставку Пасенюка в липні минулого року. Тоді народний депутат Єгор Соболєв нагадав, що Рада вже звільняла Пасенюка за порушення присяги, "за те, що він дав Януковичу диктаторські повноваження", однак тоді Пасенюк домігся відновлення.

Пасенюк двічі був заступником міністра юстиції. Із 2004 по 2011 рік працював на посаді голови Вищого адміністративного суду. В 2011 році був призначений суддею Конституційного суду України. Його звільненили в лютому 2014 року постановою Верховної Ради за порушення присяги з посади судді КС. Був відновлений на посаді судді КС за рішенням Вищого адміністративного суду від 11 червня 2014 року.