НОВИНИ

Суд оголосив перерву засідання у справі про держзраду Януковича до 18 травня

Суддя дозволив провести відеоконференцію з обвинувачем екс-президентом.

Головуючий суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев'ятко оголосив перерву до 18 травня підготовчого засідання у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича.

Зазначається, що наступне засідання відбудеться 18 травня о 10.00 годині.

Таке рішення суд ухвалив після часткового задоволення клопотання захисту Януковича щодо організації відеоконференції з колишнім президентом України.

"Рішення судом ухвалено, клопотання захисту задоволено частково. Захисту нададуть можливості для проведення відеоконференцій обвинуваченого Януковича з Оболонським райсудом Києва. Дане рішення ухвалене для реалізації сторонами, зокрема обвинуваченим, своїх прав присутнім на судовому засіданні, як того вимагає Європейський суд з прав людини ", - сказав суддя.

Як заявив 1 травня Генеральний прокурор України Юрій Луценко, цей суд буде докорінно відрізнятися від політичних судилищ часів Януковича.

Нагадаємо, 19 квітня Януковича викликали на засідання суду повісткою у справі про державну зраду. 

Як повідомлялося, суд призначив дату розгляду справи про держзраду Януковича на 4 травня. Справу має розглядати колегія в складі голови суду Владислава Дев'ятка, його заступника Дмитра Камбулова і судді цивільно-адміністративної колегії суддів Максима Титова.

Зазначимо, що у Святошинському районному суді Києва 28 листопада 2016 року відбувся допит екс-президента Віктора Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану працівниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут". Тоді під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.

Генеральна прокуратура передала в суд справу про державну зраду Януковича в березні 2017 року.