НОВИНИ

У ГПУ пообіцяли оскаржити рішення Інтерполу щодо зняття з розшуку Януковича

Горбатюк запевнив, що прийняття такого рішення мотивоване недоліками українського законодавства щодо обрання запобіжного заходу стосовно розшукуваних осіб та статусу підозрюваного.

Рішення Інтерполу щодо зняття з розшуку екс-президента Віктора Януковича буде оскаржене. Про це повідомили в прес-службі Генпрокуратури з посиланням на начальника Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка.

За його словами, інформація з цього приводу надійшла до правоохоронних органів України наприкінці квітня 2017 року. При цьому органи Інтерполу попередили про конфіденційність наданої інформації і заборону розголошення її деталей.

Горбатюк запевнив, що прийняття такого рішення мотивоване саме наявними недоліками українського законодавства щодо обрання запобіжного заходу стосовно розшукуваних осіб та статусу підозрюваного.

Читайте також: У ГПУ пояснили, з чим пов'язані рішення Інтерполу щодо розшуку функціонерів режиму Януковича

​«На сьогоднішній день висновки Інтерполу опрацьовуються, за наслідками чого буде прийняте рішення щодо подальших дій і, зокрема, можливого внесення змін до діючого законодавства», - йдеться у повідомленні.

​Горбатюк підкреслив, що зняття з міжнародного розшуку Януковича відбулося не з причин недоліків слідства чи допущених порушень слідчими органами. Він також повідомив, що відповідне рішення буде оскаржене.

Як відомо, на запит слідчих Генеральної прокуратури України Інтерпол оголосив колишнього президента Януковича у розшук у кримінальному провадженні за його підозрою у розтраті коштів, виділених на будівництво телекомунікаційної лінії спеціального зв’язку під час приватизації ВАТ «Укртелеком».

Тим часом, 3 травня стало відомо, що Інтерпол зняв із розшуку екс-президента Віктора Януковича, його сина Олександра, а також екс-міністра Едуарда Ставицького. Крім того, в Національній поліції повідомили, що Інтерпол відмовився оголошувати в розшук депутата-втікача Олександра Онищенка, якого в Україні підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів.