НОВИНИ

Військова прокуратура розпочала розслідування за фактом заяви Муженка про зрив деокупації Криму

Суддя задовольнив клопотання і дозволив виїмку документів, у тому числі матеріальних та магнітних носіїв секретної інформації.

Головна військова прокуратура розпочала розслідування обставин скасування спецоперації з деокупації Криму, яка планувалася у 2014 році. Про відповідне клопотання прокурора про надання доступу до документів та речей, що перебувають у володінні Генштабу Збройних сил України, йдеться в ухвалі Печерського райсуду.

"Досудовим розслідування встановлено, що 12 квітня 2017 року у засобах масової інформації опубліковано інтерв'ю службових осіб Генерального штабу Збройних сил України, у якому міститься інформація про факти складання та спроби використання у 2014 році замислу, відповідно до умов якого вчинялись дії, спрямовані на використання військової авіації і, як наслідок, проведення десантної операції на території АР Крим для деокупації останньої від Збройних сил Російської Федерації", - йдеться в документі.

Читайте також: Після окупації Криму Росія незаконно видобула майже 3 млрд кубів українського газу

На думку прокурорів, у зазначених документах можуть міститись відомості, що підлягають доведенню у кримінальному провадженні, у зв'язку з чим виникла необхідність отримати доступ до документів, які перебувають у Генеральному штабі ЗСУ, за період з 24.02.2014 по 10.03.2014.

Ідеться про рішення начальника Генштабу ЗСУ та міністра оборони, розпоряджень, планів операцій та навчань, наказів, задумів, бойових розпоряджень, директив щодо їх проведення та реалізації, а також скасування, листування між РНБО, Генштабом ЗСУ, Міністерством оборони України, Адміністрацією президента, Кабінетом міністрів України, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, правоохоронними органами і іншими військовими формуваннями стосовно здійснення деокупації АР Крим.

Читайте також: Російські окупанти розпочали перевірку військових частин Чорноморського флоту у Криму

Суддя задовольнив клопотання, і дозволив виїмку документів, у тому числі матеріальних та магнітних носіїв секретної інформації, а саме доступ до рішень начальника Генштабу ЗСУ та міністра оборони і згаданих у клопотанні прокурора установ.

Строк дії ухвали триває місяць.

Раніше керівник Генштабу Віктор Муженко в в інтерв`ю "Українській правді" розповів про скасування спецоперації з деокупації Криму, яка планувалася у 2014 році.