НОВИНИ

Інтерпол офіційно відмовив Росії в розшуку Яценюка через його "чеченське минуле"

Російські слідчі підозрюють Яценюка в тому, що він нібито вбив 30 та поранив 13 російських військовослужбовців під час бойових дій у Чечні.

Інтерпол офіційно відмовив Росії щодо оголошення в міжнародний розшук екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка. Про це в Twitter повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Інтерпол 3 травня офіційно відмовив Росії в абсурдному звинуваченні і запиті на міжнародний розшук Арсенія. Гебіська провокація лопнула", - зазначив міністр.

Читайте також: Чеченські пригоди «кривавого» Яценюка: фотожаби

Нагадаємо, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до Генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока. В листі міністра викладено загальновідомі, більш ніж переконливі факти та аргументи, що свідчать про очевидну безпідставність звинувачень на адресу громадянина України Арсенія Яценюка. 

Як повідомлялося 28 квітня, Росія звернулася до Інтерполу для оголошення в розшук Яценюка з метою його арешту та подальшої екстрадиції до Росії. Запит Росії до Інтерполу сформований за ордером на арешт Яценюка, нібито виданим міським судом м. Єсентуки Ставропольського краю Російської Федерації 3 березня 2017 року. Російські слідчі підозрюють Яценюка в тому, що він, вогнем з автомату Калашнікова, буцімто вбив 30 та поранив 13 російських військовослужбовців під час бойових дій в місті Грозний Чеченської республіки. Це, на думку російського слідства, сталося, коли Яценюк нібито був «членом озброєної банди «Мрія» і разом з нею «брав участь в атаках на російських військових на військові підрозділи Росії на території «Президентського палацу», площі «Мінутка», та залізничної станції «Грозний» в період з 31 грудня 1994 по 2 січня 1995 року.