НОВИНИ

Україна збільшила транзит газу в Європу — інфографіка

За січень-квітень транзит газу зріс на 23%.

Транзит природного газу через українську газотранспортну систему в Європу в січні-квітні 2017 року збільшився порівняно з січнем-квітнем 2016 року на 23% - до 30,5 млрд куб. м. Про це повідомляє прес-служба держкомпанії «Укртрансгаз».

Згідно з повідомленням, у квітні для споживачів Європи було транспортовано 7,3 млрд куб. м газу, що на 31,5% більше торішніх показників. На даний час добовий режим транспортування газу для потреб європейських споживачів становить понад 254,3 млн куб. м.

«Традиційно «Укртрансгаз» своєчасно і в повному обсязі виконує заявки контрагентів, незважаючи на недотримання контрактного тиску російською стороною», - прокоментували в прес-службі компанії, додавши, що станом на ранок 3 травня тиск на російській прикордонній газовимірювальної станції Суджа становить 57,7 атм замість обумовлених контрактом 60 атм.

Нагадаємо, транзит природного газу через українську ГТС у 2016 році зріс на 23% порівняно з 2015 роком - до 82,2 млрд куб. м. У лютому цього року Україна збільшила прокачування газу через свою територію на 30% - до 7,6 млрд куб. м.

Як повідомлялося, взимку після рішення Єврокомісії про розширення доступу «Газпрому» до OPAL транзит газу через Україну різко зменшився. Крім того, «Газпром» неодноразово порушував умови контракту щодо забезпечення тиску газу в українську газотранспортну систему, про що повідомляла компанія «Нафтогаз України».