НОВИНИ

Прокуратура оголосила підозру колишньому замкомандиру севастопольського «Беркута»

На даний час слідством вживаються заходи для оголошення його у розшук для встановлення перебування та подальшого затримання.

Прокуратура Автономної Республіки Крим оголосила підозру у вчиненні кримінальних правопорушень колишньому заступнику командира севастопольського спецпідрозділу «Беркут», повідомили у прес-службі прокуратури Криму у середу, 3 травня. 

Зазначається, що його підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) КК України, колишньому заступнику командира роти міліції особливого призначення «Беркут» Управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Севастополі.

За інформацією, колишній правоохоронець, маючи спеціальне звання підполковника міліції, усвідомлюючи положення і вимоги Конституції та законодавства України, сприяв організації в підготовці до проведення 16 березня 2014 року незаконного так званого «референдуму» на території АР Крим щодо зміни меж території і державного кордону України.

«Зокрема, в ніч з 26.02.2014 на 27.02.2014 без погодження та дозволу керівництва УМВС України в місті Севастополі, разом з командиром підрозділу з метою безперешкодної підготовки до проведення нелегітимного референдуму та недопущення його зриву, дав вказівку особовому складу РМОП «Беркут» УМВС України в місті Севастополі залишити місце постійної дислокації», - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що особовий склад на виконання вказівки 27 лютого 2014 року о 01 год. 30 хв. озброєний вогнепальною зброєю та спеціальними засобами покинув місце постійної дислокації в м. Севастополі, виїхав на службових автомобілях та передислокувався у район перешийку «Чонгар» на адмінмежі АР Крим та Херсонської області. Законні вимоги керівництва УМВС України в місті Севастополі повернутися з особовим складом до місця постійної дислокації він виконувати відмовився.

Окрім цього, за даними прокуратури, з 27 лютого 2014 року до 20 березня 2014 року правоохоронець організував незаконне проведення працівниками РМОП «Беркут» спільно з іншими озброєними особами незаконних формувань перевірки документів громадян та їхніх транспортних засобів шляхом оглядів та обшуків. Він незаконними діями протидіяв потраплянню на територію півострова представників міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ), працівників державних та правоохоронних органів України.

На даний час слідство вживає заходів для оголошення розшуку зловмисника з метою встановлення його перебування та подальшого затримання. За вчинення інкримінованих злочинів йому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

За наявною інформацією, кримінальне провадження відносно командира РМОП «Беркут» УМВС України в м. Севастополі (за ч. 3 ст. 110, ч. 3 ст. 365 КК України) перебуває на розгляді у Херсонському міському суді Херсонської області.

Нагадаємо, 23 лютого прокуратура Криму встановила правоохоронців, що допустили недбалість 26 лютого 2014 року в Криму.