Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
2 травня 15:00   ▪   Версія для друку

ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити 95 тисяч євро трьом росіянам, до яких застосовували тортури у поліції

Позивачі заявили, що в поліції їх били кулаками, копали, били палицею, душили, а також зв'язували.

У Стразбурзі Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) присудив росіянам Алєксандру Олісову, Нікітє Данішкіну і Юрію Зонтову, які поскаржилися на застосування тортур в поліції, компенсацію в розмірі 95 тисяч євро. Про це повідомляє BBC.

Рішення суду стосується скарг трьох росіян, жителів Свердловської області і Оренбурга, поданих за не пов'язаним між собою випадками насильства у поліції. Вони звернулися до ЄСПЛ в період з 2009-го по 2014 рік.

У всіх трьох випадках постраждалі були затримані за підозрою в кримінальному злочині і протягом деякого часу утримувалися поліцією, йдеться в мотивувальній частині вироку.
Позивачі заявили, що в поліції їх били кулаками, копали, били палицею, душили, а також зв'язували.

У всіх трьох випадках затримання не були задокументовані, а самі затримані надали суду медобстеження травм, які, як постановив суд, дійсно могли бути нанесені при тортурах.

"Цих обставин було досить, щоб скарги позивачів були визнані достовірними. У таких обставинах тягар доведення лягає на державу, яке мало надати переконливе пояснення і докази, які поставили б під сумнів версію позивачів" - йдеться в мотивувальній частині рішення суду.

Однак у всіх трьох випадках влада цього не зробила, відмовившись проводити розслідування відносно звинувачених співробітників поліції, які заявили, що позивачі завдали собі травми самі. Відмови були затверджені судами місцевих юрисдикцій.

В ЄСПЛ звернули увагу на те, що російські суди визнали непідтвердженими і непереконливим показаннями проти поліцейських.

З огляду на те, що уряд не надав доказів невинності поліцейських, суд вирішив справу на користь позивачів, ухваливши, що в їх відношенні була порушена третя стаття Європейської конвенції про захист прав людини.

Крім компенсації в 95 тис. євро суд зобов'язав Росію сплатити витрати в розмірі 3 тис. євро.

Раніше Євросуд із прав людини зобов'язав Росію виплатити учасникам акцій протесту €183 тис.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено