НОВИНИ

Данія вийшла зі складу Європолу

Водночас у країни буде спеціальний статус, який дозволить тісно співпрацювати з поліцейською організацією Євросоюзу, не будучи її членом.

У понеділок, 1 травня, Данія вийшла зі складу Європолу - поліцейської організації ЄС. Про це пише Deutsche Welle.

Як пояснили в Єврокомісії, у Данії буде спеціальний статус, який дозволить Копенгагену тісно співпрацювати з поліцейською організацією Євросоюзу, не будучи її членом. Новий договір між ЄС і Данією був підписаний в суботу, 29 квітня.

Данці виступили за збереження особливого статусу на загальноєвропейському правовому просторі ще в 2015 році. На референдумі в грудні 2015 року 53 відсотки громадян країни проголосували проти посилення тісної співпраці з поліцейськими і правовими структурами Ес.

Результати референдуму стали поразкою для уряду в Копенгагені і успіхом для правопопулістської Датської народної партії. З тих пір прем'єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен посилено шукав компроміс для збереження поліцейської взаємодії з Євросоюзом і доступу до бази даних Європолу. Нова угода дозволить Копенгагену запитувати у Європолу інформацію до тих пір, поки Данія входить в зону Шенгенської угоди.

Нагадаємо, в Україні найближчим часом запрацює додатковий захищений канал зв'язку з поліцейською службою Європейського союзу.