НОВИНИ

Луценко зробив звернення щодо судового процесу над Януковичем

За його словами, у суді будуть дотримані всі права підсудного, гарантоване українське законодавство, і цей суд не буде процесом помсти.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко у понеділок, 1 травня, зробив звернення щодо судового процесу у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича, повідомили у прес-службі Генпрокуратури. 

За його словами, у суді будуть дотримані всі права підсудного, гарантоване українське законодавство, і цей суд не буде процесом помсти.

«4 травня розпочнеться безпрецедентний для України судовий процес. Генеральна прокуратура від імені держави Україна буде звинувачувати колишнього президента у державній зраді. Цей процес не лише про громадянина Януковича. Цей процес також про його кремлівських господарів, які використали як фіговий листок підписаний Януковичем документ для того щоби окупувати український Крим; залити кров’ю український Донбас; спробувати поставити на коліна нашу державу», - наголосив Генпрокурор. Луценко запевнив, що цей судовий процес буде докорінно відрізнятися від політичних судилищ часів Януковича.

«Цей суд буде докорінно відрізнятися від політичних судилищ часів Януковича, через які і я змушений був пройти в свій час. Я впевнений, що на цьому процесі буде дотримано усіх прав підсудного, гарантованих українським законодавством», - йдеться у заяві Луценка. 

Генпрокурор зазначив, що українські прокурори на цьому процесі представлятимуть не лише державу Україна. Вони будуть виступати від імені тисяч убитих, десятків тисяч поранених, мільйонів біженців з українського Криму та Донбасу.

Нагадаємо, засідання у справі екс-президента має відбутися 4 травня.

Як повідомлялося, у Святошинському районному суді Києва 28 листопада 2016 року відбувся допит екс-президента Віктора Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану працівниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут". Тоді під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.

Генеральна прокуратура передала в суд справу про державну зраду Януковича в березні 2017 року.