НОВИНИ

На Херсонщині збудували дамбу, яка перекриває поставки української води в окупований Крим

На будівництво гідротехнічної споруди знадобилося 3 роки і 35 мільйонів гривень.

У Херсонській області завершили будівництво нової дамби, яка блокуватиме потік дніпровської води по Північно-Кримському каналу до окупованого росією Криму. Про це повідомляє ТСН.

Вода з Каховського водосховища, яку вдалося заощадити, тепер буде зрошувати землі півдня Херсонщини. Якщо б перекрили канал за кілька десятків кілометрів до адмінкордону, де є остання стаціонарна дамба, ферми південніше опинилися б під загрозою посухи.

Зазначається, що дамбу зводили рік, а витрачено на будівництво було 35 мільйонів гривень. Споруда надійно перекриває канал, не пускаючи воду на окуповану територію.

За словами фахівців, роботи з облаштування нової греблі будуть продовжуватися.

"Перший етап завершено. Продовження – це створення інфраструктури. Лебідки, чергові приміщення, охорона", - пояснив головний інженер управління Північно-Кримського каналу Володимир Оберемок.

Нова гребля має заслінку, яку в будь-який момент можна відкрити. Тому коли Крим повернеться в Україну, водою наповниться ще 300 кілометрів Північно-Кримського каналу.

Як повідомлялося, на Дніпропетровщині почали відновлювати екобаланс річки Дніпро. Для того, щоб поліпшити стан води, протягом 10 років планують запустити в річку 9 мільйонів мальків риб