НОВИНИ

У НАБУ довели можливість Мартиненка впливати на суддів

Детективи вилучили електронне листування секретаря екс-нардепа і долучили як доказ до провадження.

Детективи Національного антикорупційного бюро України у п'яницю, 28 квітня, довели можливість колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, якого підозрюють у завданні збитків державному підприємству «СхідГЗК» на суму $17,28 мільйонів, впливати на суддів.

Зазначається, що на електронну адресу секретаря Миколи Мартиненка з позначкою «документи для МНВ» (його ініціали російською мовою) надходили листи з проханнями про надання вказівок слідчим прокуратури (формально з боку Генеральної прокуратури), а також суддям при вирішенні конкретних справ.

За інформацією, це листування вилучили детективами НАБУ й долучили як доказ у провадженні щодо дій Миколи Мартиненка.

«Ця інформація є особливо актуальною на тлі того тиску, який підозрюваний намагається чинити на суддів. Нагадуємо, що під час судового засідання з обрання запобіжного заходу для Миколи Мартиненка народні депутати з фракції «Народного фронту» відверто погрожували прокурорам та суддям з метою схилити суд до м’якшого ого рішення щодо обрання запобіжного заходу», - йдеться у повідомленні. 

Повідомляється, що враховуючи зв’язки Мартиненка у Вищій раді правосуддя, а також характер його електронного листування, НАБУ вбачає ризик здійснення подальшого тиску на суддів з його боку в питанні оскарження запобіжного заходу, а також у процесі подальших судових засідань.

У НАБУ навели деякі з одержаних у процесі слідчих дій відомостей.

Нагадаємо, 26 квітня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила запобіжний захід Мартиненку. Прокурори вимагатимуть заарештувати підозрюваного із заставою 300 млн гривень.

Як повідомлялося, 20 квітня детективи НАБУ затримали екс-нардепа та екс-голову комітету парламенту з питань ПЕК Миколу Мартиненка. НАБУ оголосило йому підозру в розтраті коштів ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн доларів. Солом'янський райсуд Києва 22 квітня відпустив Мартиненка на поруки народних депутатів. Термін поручительства визначений на 2 місяці і триватиме до 20 червня 2017 року.

Крім того, Солом'янський районний суд Києва відпустив ще одного фігуранта "справи Мартиненка" - першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергія Перелому під особисту поруку народних депутатів. Перелому затримали 21 квітня.