НОВИНИ

У ЄС наполягли на перегляді змін до закону про е-декларування

Мова йде про збов’язання щодо заповнення е-декларацій представниками громадських організацій, яке з’являється з 2018 року.

У Європейському Союзі наголосили на необхідності перегляду Верховною Радою прийнятих поправок до закону про електронне декларування, зокрема тих, які стосуються необхідності декларування антикорупційними активістами. Про це повідомили в представництві ЄС в Україні.

"Ми дуже стурбовані новими поправками в закон про електронне декларування. Ми вважаємо важливим збереження системи електронного декларування для державних службовців. Таким чином, парламент повинен якнайшвидше переглянути ці поправки до закону", - наголосили в представництві.

Також повідомляється, що вимоги щодо забезпечення прозорості діяльності громадських організацій повинні відповідати передового міжнародного досвіду, і висловили намір поділитися європейським досвідом у цій сфері.

"Заклики до посилення прозорості в недержавному секторі цілком зрозумілі. Однак це питання має розглядатися окремо", - йдеться в повідомленні.

У диппредставництві також відзначили значний прогрес України в сфері боротьби з корупцією, зокрема створення профільних органів, які успішно працюють, і впровадження е-декларування.

Як повідомлялося, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларування. Того ж дня він провів зустріч з громадськими активістами і пояснив, що підпише закон через потребу врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії.

Верховна Рада України ухвалила цей законопроект 23 березня.

У посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

Міжнародна неурядова правозахисна організація Freedom House назвала зміни до е-декларування в Україні порушенням стандартів Ради Європи. На їхню думку запровадження цих нав'язливих підриває роботу антикорупційних громадських організацій.

Зазначимо, зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з  2018 року.