НОВИНИ

Луценко розкрив подробиці про конфіскацію $1,5 млрд "сім'ї Януковича"

За словами генпрокурора, процедура передачі всієї суми завершиться до кінця п'ятниці, 28 квітня.

Гроші колишнього президента Віктора Януковича та його оточення, які за рішенням суду зараз вилучаються на користь Державного бюджету України, будуть зараховані на рахунки Держказначейства до кінця п'ятниці, 28 квітня. Про це повідомив на брифінгу Генеральний прокурор України Юрій Луценко. 

За його словами, гроші в сумі близько 40 млрд грн (1,5 млрд доларів) розміщуються на близько 100 банківських рахунках.

"Йдеться про близько сотню рахунків, на яких члени злочинного угруповання Януковича розміщували цінні папери. Ця операція, безумовно, буде завершена сьогодні", - наголосив генпрокурор.

За його словами, на даний момент встановлюється точна сума "живих" грошей та у вигляді цінних паперів.

"Але не менше 1,5 млрд до., що приблизно дорівнює 40 млрд грн. Зараз йдуть фінансові операції з перерахування в державне казначейство. Чому ця процедура триває так довго? Тому що йдеться про близько сотні рахунків, на яких члени злочинного угрупування Януковича розміщували цінні папери. Тому ця операція буде завершена сьогодні. Я постійно на зв'язку з керівництвом "Ощадбанку" і зі слідчими і прокурорами, які перебувають у приміщенні банку", - сказав генпрокурор.

Генпрокурор також уточнив, що кошти, які підлягають конфіскації, були заморожені в 2014 році на рахунках низки банків, при цьому основна сума заморожених коштів була зосереджена на рахунках в "Ощадбанку".

Луценко підкреслив, що ці кошти не належать фізичній особі Віктора Януковича, а були незаконно акумульовані членами злочинного угруповання на чолі з ним і рядом інших членів, "серед яких Курченко, Клименко, Арбузов та інші".

Він повідомив, що рішення про конфіскацію коштів оточення Януковича на користь держбюджету України ухвалив Краматорський суд (Донецька обл.).

Він зазначив, що вкрадені тодішньою владою в Україні кошти через близько 500 компаній виводилися з країни через низку офшорних юрисдикцій і поверталися в Україну для покупки облігацій державної позики з прибутковістю, за словами генпрокурора, 8% річних у валюті.

"Я до цього часу дивуюся, чому колумбійська мафія не використовувала таку красиву можливість відмивання коштів: береш крадені кошти, купуєш українські цінні папери, маєш 8% річних у валюті, а потім і ще чисті гроші на виході", - сказав Луценко.

Нагадаємо, 28 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що конфісковані $1,4 млрд колишнього президента України Віктора Януковича та його оточення вже надійшли на рахунки Державного казначейства України. Також стало відомо, що Ощадбанк розпочав спецконфіскацію близько $1,5 млрд так званої "сім'ї Януковича".

Як повідомлялося, 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках нерезидентських компаній, пов’язаних з Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами.