НОВИНИ

У суді над Януковичем замінили одного з суддів

Замість Дмитра Камбулова, який подав у відставку, в колегію увійшов Костянтин Васалатій.

У колегії суддів Оболонського райсуду, яка розглядатиме справу про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, замінили одного з суддів: замість Дмитра Камбулова в колегію увійшов Костянтин Васалатій. Про це йдеться на сторінці справи на веб-сайті суду.

В той же час не замінений суддя Владислав Дев'ятко, проти якого відкрили дисциплінарну справу за заявами активістів Автомайдану. Відтак справу розглядатиме колегія в складі голови суду Владислава Дев'ятка, Костянтина Васалатія і Максима Титова. 

Засідання у справі екс-президента має відбутися 4 травня.

25 квітня Вища рада правосуддя повідомила про звільнення Дмитра Камбулова, який раніше, за результатами автоматичного розподілу, повинен був стати одним із суддів, які розглядають справу Януковича. Як зазначається, суддя раніше сам подав заяву про відставку.

У той же час Вища рада правосуддя вирішила перенести на 16 травня дисциплінарний розгляд проти судді у справі Януковича - Владислава Дев'ятка.

Раніше проти судді Дев'ятка провели перевірку в рамках закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" за заявами автомайданівців. Вони звинуватили суддю в неправомірних рішеннях про позбавлення їх прав на керування авто під час Євромайдану. За результатами перевірки проти Владислава Дев'ятка відкрили дисциплінарну справу.

Нагадаємо, у Святошинському районному суді Києва 28 листопада 2016 року відбувся допит екс-президента Віктора Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану працівниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут". Тоді під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.

Генеральна прокуратура передала в суд справу про державну зраду Януковича в березні 2017 року.