НОВИНИ

Дмитро Різниченко: Україна приречена на третій Майдан

За словами активіста, головне, щоб не повторити попередніх помилок, треба вже зараз створювати структури, які прийдуть на зміну старій системі, працювати на вулиці й у кабінетах одночасно.

Громадський активіст, лідер організації «Новий Вогонь» Дмитро Різниченко в інтерв’ю Тижню висловив думку, що Україна приречена на третій Майдан.

«Ми на нього приречені. Я знову зіштовхнувся з нашим держапаратом і переконався в одному: ця система не реформується. І до того ж українці дуже люблять повставати. У нас під час правління Януковича щороку виникали якісь Майдани і майданчики: податковий, мовний, врадіївський… Із п’яти президентів за роки незалежності двоє призначені Майданами. Це наш нормальний історичний процес», — сказав він.

При цьому Різниченко впевнений, що наступне повстання не покладе край існуванню України як держави.

«Попередні два Майдани край державі не поклали. Градус насильства, звісно, буде вищий, але по-іншому, боюсь, і не вийде… У нас навесні 2014-го фактично держави не було. Міліція поховалася, армія заціпеніла. Утім, українці примудрилися самоорганізуватися — і все запрацювало. Навіть коли держава паралізована, вони здатні не лише якось підтримувати порядок на належному рівні, а ще й боронитися від зовнішнього ворога. Бо ж спочатку в бій пішли добровольці, різноманітні «чорні чоловічки», потім уже армія підтягнулася», — нагадав активіст.

За його словами, третій Майдан не буде повністю деструктивним. Це як хірургічна операція.

«От уявімо смертельно хвору людину. Їй потрібен цикл операцій. Вважатимемо, що Україна вже пережила дві важкі операції, відходить від них, але, хочемо ми чи ні, лікар прописав третю. Можна, звісно, натомість пити пігулки, травичку заварювати, але ж так точно здохнеш», — пояснив Різниченко.

Головне, наголосив він, щоб не повторити попередніх помилок, треба вже зараз створювати структури, які прийдуть на зміну старій системі, працювати на вулиці й у кабінетах одночасно.  

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»