НОВИНИ

У ПАРЄ підписали декларацію з вимогою до Росії відновити Меджліс

За словами Ар'єва, підписи зібрали швидко і легко.

45 членів ПАРЄ підписали декларацію з вимогою до Росії виконати припис Міжнародного суду ООН щодо відновлення Меджлісу кримськотатарського народу і припинення переслідування української мови в Криму. Про це повідомив голова української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв у Facebook.

«45 членів ПАРЄ з різних країн і політичних груп підписали декларацію із вимогою до окупанта-РФ виконати припис Міжнародного суду ООН щодо відновлення Меджлісу кримських татар та припинення переслідування української мови в Криму. Підписанти також чітко зазначили що відновлення співпраці РФ з ПАРЄ можливе лише після деокупації Крима і повного виконання Росією Мінських угод», - розповів Ар'єв.

За його словами, підписи зібрали швидко і легко.

Ар'єв також додав, що середня кількість підписів під деклараціями зазвичай коливається у районі 30.

Нагадаємо, Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. Україна також просила Міжнародний суд ООН захистити українців і кримських татар в окупованому Криму.

Однак самопроголошений голова комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян так званого уряду Криму Заур Смірнов заявив, що окупаційна влада Криму не збирається переглядати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу.