НОВИНИ

Генпрокуратура відкрила провадження проти чекіста, який убив художника УПА

Судовий процес має продемонструвати спроможність українського законодавства надати належну правову оцінку злочинам комуністичної епохи.

Генеральна прокуратура України розпочала розслідування за фактом вбивства художника ОУН і УПА Ніла Хасевича працівником органів державної безпеки СРСР Борисом Стекляром. Про це повідомили в Національному центрі правозахисту, який ініціював розслідування.

"Справа унікальна та не має аналогів в Україні. Вчинок Стекляра, офіцера КГБ, не має терміну давності. Злочин через десятки років залишається злочином. Вбивство Хасевича, борця за незалежність, має розслідуватися, і кожний причетний отримає вирок", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що судовий процес продемонструє спроможність українського законодавства надати належну правову оцінку злочинам комуністичної епохи та в подальшому врегулювати це питання на належному рівні. Національний центр правозахисту має намір запустити дієвий механізм привернення уваги до подібних справ.

(Борис Стекляр на Дні Перемоги в Рівному)

Як відомо, Стекляр був працівником одного з райвідділів, потім працював в центральному управлінні КДБ у Рівненській області. У 1940-1950-х роках був одним з провідних фахівців з боротьби з українськими повстанцями на Рівненщині. Брав участь в спецопераціях проти Тараса Бульби-Боровця та Ніла Хасевича. Він особисто кинув гранату в бункер, де переховувався Хасевич та інші оунівці.