Генеральна прокуратура України розпочала розслідування за фактом вбивства художника ОУН і УПА Ніла Хасевича працівником органів державної безпеки СРСР Борисом Стекляром. Про це повідомили в Національному центрі правозахисту, який ініціював розслідування.

"Справа унікальна та не має аналогів в Україні. Вчинок Стекляра, офіцера КГБ, не має терміну давності. Злочин через десятки років залишається злочином. Вбивство Хасевича, борця за незалежність, має розслідуватися, і кожний причетний отримає вирок", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що судовий процес продемонструє спроможність українського законодавства надати належну правову оцінку злочинам комуністичної епохи та в подальшому врегулювати це питання на належному рівні. Національний центр правозахисту має намір запустити дієвий механізм привернення уваги до подібних справ.

(Борис Стекляр на Дні Перемоги в Рівному)

Як відомо, Стекляр був працівником одного з райвідділів, потім працював в центральному управлінні КДБ у Рівненській області. У 1940-1950-х роках був одним з провідних фахівців з боротьби з українськими повстанцями на Рівненщині. Брав участь в спецопераціях проти Тараса Бульби-Боровця та Ніла Хасевича. Він особисто кинув гранату в бункер, де переховувався Хасевич та інші оунівці.