НОВИНИ

ГПУ запідозрила одного з найбільших київських забудовників у несплаті податків

За версією слідства, менеджери КУА Ліко-Інвест і посібники організували схему виведення коштів на офшорні підприємства.

В ухиленні від сплати податків правоохоронці запідозрили компанії, які пов'язані з одним із найбільших забудовників житлової нерухомості в Києві Ліко-Холдинг екс-регіонала Ігоря Лисова. Про це стало відомо з постанови Печерського суду Києва

Згідно з судовими матеріалами КУА Ліко-Інвест, один з найбільших забудовників житлової нерухомості в Києві у своєму управлінні має п'ять пайових і один корпоративний інвестиційний фонд із загальним обсягом емісії цінних паперів номінальною вартістю 4,9 млрд гривень.

За версією слідства, менеджери КУА Ліко-Інвест і посібники, з метою ухилення від сплати податків, організували схему виведення коштів на офшорні підприємства, конвертації безготівкових коштів у готівку та їх легалізації, отриманих в ході будівництва нерухомості та продажу квартир. Компанія перераховувала гроші на розрахункові рахунки фірми Фондові технології України за купівлю цінних паперів.

Слідчий в судовому засіданні просив надати доступ до документів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для встановлення наявності або відсутності фактів господарських відносин між низкою компаній.

Прокуратуру цікавили документи фірм «Фондові технології України», «КУА Ліко-Інвест», ВАТ «ЗНВКІФ« Амрит », ТОВ« Кайдзен Капітал », Crownbridge Capital Limited, Vingisreal Estate Іnvestmentfund Limited Liability Company.

Клопотання судом задоволено.

Раніше у Києві місцева прокуратура викрила керівника підприємства, який прикриваючись діяльністю громадської організації із захисту прав інвалідів, ухилявся від сплати податків.