НОВИНИ

Росія становить все більшу загрозу для Європи і НАТО - розвідка Нідерландів

Загроза від РФ поєднує збільшення військової потужності, гібридну війну і вплив на західні вибори.

Загроза дестабілізації з боку Росії і загроза кібератак стають все більш суттєвішими. Про це йдеться у щорічному звіті Міноборони Нідерландів.

"Дестабілізація частково відбувається через російські гібридні війни і глобальне поширення росіянами сучасних систем зброї серед інших режимів, які виступають проти Заходу. Також існує негативний вплив кіберзагроз", - йдеться у доповіді.

Зазначається, що комп’ютерні злами можуть бути використані як засіб шпигунства, маніпулювання інформацією та саботажу життєво важливих мереж і систем. Це може завдати серйозної шкоди можуть для голландських збройних сил, економіки і інфраструктури.

Відзначається, що загроза з боку Росії змінилася протягом декількох років. Тепер вона поєднує збільшення військової потужності, гібридну війну і вплив на західні вибори.

"Росія хоче зберегти вплив в країнах навколо неї і прагне значно зменшити роль НАТО, тому що відчуває себе під загрозою. Крім того, Росія хоче визнання в якості військової наддержави, яка здатна братии участь у великих конфліктах", - зазначається у документі.

Як повідомлялося, Данія планує збільшити військові витрати в зв'язку з розміщенням Росією систем ПРО в Калінінградській області, що сприймається як потенційна загроза.