НОВИНИ

Foreign Policy: Трамп планує скоротити допомогу Україні

Зокрема на понад 50% пропонується скоротити фінансування програм Американського агентства з міжнародного розвитку (USAID), які стосуються питань охорони здоров’я.

Президент США Дональд Трамп збирається скоротити фінансову допомогу Україні. Про це йдеться у проекті пропозиції до бюджету на 2018 рік від Президентської Адміністрації США, пише Foreign Policy.

Оприлюднений документ детально прописує обсяги прямої міжнародної допомоги, яку США надають іншим країнам, і пропозиції з її скорочення. Так, допомогу, що спрямовується здебільшого на сприяння політичним та економічним реформам в Україні, пропонують скоротити на 68,8% (з близько $570 млн до близько $177 млн). Зокрема на понад 50% пропонується скоротити фінансування програм Американського агентства з міжнародного розвитку (USAID), які стосуються питань охорони здоров’я. В Україні в цьому напрямку USAID працює у сферах боротьби з ВІЛ/СНІДом і стійкими формами туберкульозу.

Скорочення пропонуються і для Грузії (на 41,1%), Молдови (47,4%) та практично всіх інших країн, що отримують допомогу в європейському і євразійському регіонах. Це ж стосується й більшості країн-реципієнтів з інших регіонів. Натомість пропонується серйозне збільшення фінансування допомоги в країнах на кшталт Іраку, Лівії та Сирії.

Читайте також: Хвороби донорів. Як змінюється міжнародна допомога

Це означає, що перегляд зовнішньої допомоги має на меті спрямувати її від програм розвитку на програми, тісно пов’язані з цілями національної безпеки США. Крім того, кошти пропонується перерозподілити на фонд економічної підтримки, що прив’язаний до конкретних політичних та стратегічних цілей США, пожертвувавши при цьому коштами на розвиток реципієнтів.

“Історично фонд економічної підтримки використовується переважно як спосіб допомогти політичним союзникам таким чином, як хочемо ми, але з меншим акцентом на результати розвитку”, - коментує для Foreign Policy колишній провідний економіст USAID Стів Ределет.

Пропоноване скорочення допомоги також стосується коштів на боротьбу з епідеміями і небезпечними захворюваннями, забезпечення найвразливіших груп продовольством, боротьбу зі змінами клімату в глобальних масштабах.

Наразі серед обох партій в Конгресі існує серйозний опір планам різкого скорочення зовнішньої допомоги США. Вона бачиться одним із найефективніших інструментів впливу країни за кордоном.

Читайте також: Уряд США додатково виділив Україні $54 млн на підтримку реформ