Орджонікідзевський районний суд Маріуполя засудив до 15 років позбавлення волі (заочно) громадянина України, який скоїв теракт на блокпосту ЗСУ 2 листопада 2014 року. Про це повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України.

Згідно з повідомленням, суд узяв до уваги докази слідства, в ході якого було встановлено, що чоловік незаконно виготовив вибуховий пристрій і встановив його в автомобілі ІЖ-2515. Тобто, він безпосередньо брав участь у підготовці теракту.

2 листопада із застосуванням цього автомобіля він здійснив терористичний акт - вибух на блокпосту сил антитерористичної операції, в результаті якого загинули два бійці Національної гвардії, ще двоє були поранені.

Читайте також: Теракти у Маріуполі: підриви на залізниці, вибухи на блокпостах і бомби на вокзалі

Досудове розслідування у цьому провадженні, а також судочинство здійснювалося за спеціальною процедурою - заочно - у відсутність обвинуваченого, який переховується від органів слідства і суду.

Нагадаємо, 2 листопада 2014 року біля блокпосту, розташованого на вул. Таганрозькій у Маріуполі, під час огляду цивільного автомобіля стався вибух. Згодом в РНБО повідомили, що внаслідок теракту загинули двоє українських військових. Також повідомлялося, що на блокпосту в Маріуполі підірвали 450 кг боєприпасів.