НОВИНИ

Суддю Чауса в Молдові відпустили під домашній арешт

У НАБУ уточнили, що Чаус перебуває під домашнім арештом на орендованій квартирі і відмовляється співпрацювати зі слідством.

Суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус станом на 20 квітня в Молдові перебував під домашнім арештом. Про це повідомили в прес-служба НАБУ в суботу ввечері після появи в ЗМІ інформації, що Чауса випустили на свободу, передає Українська правда.

У НАБУ уточнили, що Чаус перебуває під домашнім арештом на орендованій квартирі і відмовляється співпрацювати зі слідством.

У прес-службі пояснили, що суд відхилив апеляцію прокурорів на екстрадиційний арешт Чауса.

Актуальну інформацію щодо судді в НАБУ пообіцяли повідомити в неділю.

Як відомо, 9 серпня 2016 року НАБУ та СПА викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який отримав $150 тисяч хабара. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі.

11 серпня 2016 року судді Чаусу повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак того ж дня стало відомо, що Чаус втік. 

1 березня суддя Микола Чаус був затриманий в Молдові. За словами молдовського прокурора, він сам здався правоохоронцям в Кишиневі, зізнавшись, що незаконно перетнув кордон. 2 березня суд у Кишиневі заарештував Чауса. 7 березня стало відомо, що Антикорупційна прокуратура Молдови отримала запит від Генпрокуратури України про екстрадицію судді Миколи Чауса та почала підготовку документів на екстрадицію. Сам Чаус попросив у президента Молдови політичного притулку

10 квітня глава Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь заявив, що Чаус буде перебувати під арештом до завершення екстрадиції в Україну.