НОВИНИ

Рішення суду ООН наблизило Україну до притягнення Кремля до відповідальності – Клімкін

За словами міністра, рішення суду стало справжнім ударом для позицій Росії на світовій арені.

Рішення суду в Гаазі у справі «Україна проти Росії»  наблизило момент притягнення Кремля до відповідальності за його протиправні дії міжнародного масштабу. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін 

Також міністр заявив, що рішення суду ООН стало справжнім ударом для позицій Росії на світовій арені та похитнуло довіру до неї як постійного члена Ради безпеки ООН.

«Деякі коментатори висловили сумніви щодо нашої наполегливості використовувати термін «тероризм», бо це, на їхню думку, шкодить справі України. Ми відстоюватимемо застосування саме цього терміну, навіть якщо задля цього нам доведеться віднаходити значно переконливіші докази для захисту своєї позиції. Бо нашою метою є захист прав і безпеки громадян України», - наголосив Клімкін.

За його словами, Україна безперечно задоволена тим, що Міжнародний суд ООН підтримав позов проти Росії у частині порушення прав людини.

«Згідно з рішенням Суду, Росія зобов’язана припинити ці протиправні дії. Ми також вітаємо чіткий припис стосовно того, що Росія повинна відмовитися від політики расової дискримінації, зокрема щодо етнічних кримських татар та українців. Протягом останніх трьох років Україна доклала чималих зусиль, щоб захистити права громадян України на окупованому Москвою Кримському півострові», - сказав міністр.

Він нагадав, що запит України про застосування тимчасових заходів до РФ за Конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму не було підтримано.

Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Міжнародного суду ООН багатообіцяючим.