НОВИНИ

ГПУ попросила Авакова ініціювати позбавлення громадянства України нардепа Артеменка

Слідство зібрало достатньо документів, які вказують на те, що депутат отримав громадянство Канади.

Генеральна прокуратура України звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова із проханням ініціювати через Державну міграційну службу процедуру втрати громадянства України народним депутатом Верховної Ради Андрієм Артеменком. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Читайте також: Артеменко заявив, що відмовився від канадського паспорта

«У ході розслідування кримінального провадження за фактом вчинення злочину, передбаченого статтею 111 ККУ (державна зрада), було зібрало достатньо документів, які вказують на те, що Артеменко отримав громадянство Канади та має паспорт громадянина Канади», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Державна міграційна служба після отриманих від ГПУ матеріалів може звернутися до президента з проханням позбавити нардепа Артеменка громадянства України.

Як відомо, Артеменко — ініціатор проекту закону про внесення змін до закону про громадянство України щодо подвійного громадянства. Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Артеменко документально підтвердив прокуратурі, що має громадянство Канади, крім українського громадянства. При цьому Луценко продемонстрував журналістам копію канадського паспорта депутата.

Також нагадаємо, що в лютому 2017 року газета New York Times повідомила, що Андрій Артеменко передав адміністрації президента США Дональда Трампа підготовлений ним план врегулювання конфлікту на сході України. План, зокрема, передбачає проведення загальноукраїнського референдуму про передачу Україною Росії Криму "в оренду на термін від 50 до 100 років", а також "виведення російських військ з східної України". Прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду. Радикальна партія виключила Артеменка зі складу фракції.

Прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду і викликала його на допит у якості свідка.