НОВИНИ

У Пентагоні відреагували на активізацію російських військових літаків біля Аляски

У США визнали, що не бачили такого рівня активності кілька років.

Чотири рази впродовж цього тижня російські військові літаки наближалися до берегів американської Аляски, змушуючи реагувати протиповітряні сили не лише США, але також Канади.

Про це повідомив у п'ятницю телеканал CNN.

"Два останніх випадки сталися пізно ввечері в середу і четвер, у першому випадку – за участі двох літаків морського патруля Іл-38, у другому – двох стратегічних бомбардувальників Ту-95, здатних нести ядерну зброю", - цитує телеканал джерела в оборонному відомстві США.

Російські літаки не входили в повітряний простір Сполучених Штатів, але Північноамериканське командування аерокосмічної оборони (НОРАД) вислало винищувачі F-22 для перехоплення росіян. Повідомляється також про реагування з канадського боку, які у взаємодії зі США задіяли винищувачі CF-18s.

Читайте також: Літаки ВМС США провели розвідку поблизу російських баз у Сирії та Калінінградській області

Як уточнили в Пентагоні, російські літаки увійшли в зону ідентифікації протиповітряної оборони Аляски в районі 700 миль на південних захід від Анкориджа. Тобто, цього разу вони облітали зовсім інший район, ніж у понеділок і вівторок.

У американському військовому відомстві зазначили, що ці польоти не становлять військової загрози, однак звертають увагу на високу частоту наближень російських військових літаків до американського узбережжя з початку тижня.

"Ми не бачили такого рівня активності протягом кількох років", - повідомив представник командування НОРАД, хоча підкреслив, що це не було чимось "безпрецедентним" або "надзвичайним".

Нагадаємо, з початку цього тижня, в понеділок і вівторок російські бомбардувальники Ту-95 радянської розробки 1950-х років наближалися до берегів Аляски – в першому випадку на 100 миль, в другому – на 36 миль. Літаки не порушували повітряного простору США.