НОВИНИ

NASA показало фото Землі між кільцями Сатурна, зроблене космічною станцією

Знімок зроблений на відстані 1,4 мільярда кілометрів від Землі.

Станція Cassini зробила знімок, на якому можна розгледіти Землю між кільцями Сатурна. Як наголошується на сайті NASA, Земля на зображенні виглядає як маленька яскрава точка.

Якщо придивитися, ліворуч від Землі можна розглянути ще більш дрібну точку – Місяць. У момент зйомки Cassini знаходилася на відстані 1,4 мільярда кілометрів від нашої планети.

Читайте також: У NASA заявили про ймовірність існування життя на супутниках Юпітера й Сатурна

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана. Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency). Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства. Одне з досягнень вчених NASA, які досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

Нагадаємо, в березні NASA опублікувало знімки одного з 63-х супутників Сатурна, а саме - другого за віддаленістю від планети природного небесного тіла, який має назву Пан. Крім того, в квітні космічний зонд Cassini передав на Землю знімок іншого супутника Сатурна — Атласа.