Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
21 квітня 16:33   ▪   Версія для друку

Стали доступними архіви Комісії ООН стосовно Голокосту

Ці матеріали з розслідування військових злочинів раніше були засекреченими.

У п'ятницю, 21 квітня, бібліотека Вінера в Лондоні надала доступ до засекреченого раніше архіву Комісії ООН з розслідування військових злочинів (UNWCC), який містить значну кількість матеріалів щодо Голокосту і розслідування злочинів нацистів, зібрані союзниками з антигітлерівської коаліції у період з 1943 по 1949 років.

Зазначається, що в архіві зберігаються свідчення військовополонених і в'язнів концтаборів, списки передбачуваних військових злочинців, обвинувальні акти, протоколи нарад, листування, стенографічні записи судових засідань та інші матеріали. Документи з архіву UNWCC використовувалися, зокрема, в підготовці Нюрнберзького процесу в листопаді 1945 року.

Скористатися архівом можна за посиланням

Британський історик, політолог, публіцист і громадський діяч Даніель Плеш заявив, що цей величезний ресурс можна використати проти тих, хто заперечує Голокост, адже союзники так і не надали офіційній владі Німеччини після війни доступу до цього архіву.

«Багато чого з того, що в ньому (архіві - ред.) зберігається, ще не бачив світ», - сказав Плеш. 

Нагадаємо, 17 березня зовнішня розвідка оприлюднила документи КДБ про вбивцю Степана Бандери. Сім томів розсекречених документів можна завантажити на сайті відомства.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено