НОВИНИ

У Львові заявили про вирішення проблеми зі сміттям

Спеціальний дворічний Меморандум підписали мери 19 міст у присутності віце-прем’єр-міністра України.

У Львіві в п'ятницю, 21 квітня, обласна влада та органи місцевого самоврядування за участю Кабінету Міністрів України уклали і підписали спеціальний дворічний Меморандум про поводження з твердими побутовими відходами, що має розв’язати багатомісячну проблему накопичення й вивозу побутового сміття зі Львова, повідомили у прес-службі Кабміну.

Зазначається, що документ, підписали у Львові в присутності віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона, що забезпечить гарантії захоронення відходів на полігонах і звалищах у Львівській області та гарантії фінансової підтримки підприємств та міст, які забезпечать приймання відходів та облаштування полігонів.

Як повідомляють ЗМІ, вартість угоди протягом двох років оцінюють у 200 млн грн, з яких 140 млн грн виділить Львівська міськрада, а ще 60 млн грн – Львівська обласна рада.

Кошти спрямують на упорядкування та рекультивацію сміттєзвалищ, які прийматимуть відходи зі Львова, а також на розвиток інфраструктури та соціально-економічних об'єктів на територіях міст, мери яких підписали цей меморандум.

Як свідчить текст Меморантуру, долучилися до цього проекту 19 міст Львівщини – Броди, Буськ, Борислав, Белз, Великі Мости, Дрогобич, Жидачів, Золочів, Миколаїв, Мостиська, Новояворівськ, Перемишляни, Рава-Руська, Радехів, Самбір, Сокаль, Стрий, Старий Самбір та Червоноград.

За інформацією, загалом полігони твердих побутових відходів на території області зможуть приймати щодня 580 тонн сміття. За даними львівської мерії, щодня Львів продукує 500-600 тонн сміття.

Нагадаємо, 30 січня Львівський апеляційний адміністративний суд визнав незаконними дії міського голови Львова Андрія Садового у вирішенні проблеми Грибовицького сміттєзвалища. 

Як повідомлялося, 10 листопаді 2016 року Львівський окружний адміністративний суд постановив припинити експлуатацію Грибовицького сміттєзвалища, однак відмовив прокуратурі у визнанні бездіяльності керівників міста. 28 листопада прокуратура оскаржила невизнання бездіяльності Садового у ситуації з Грибовицьким сміттєзвалищем.