НОВИНИ

У Дніпрі СБУ викрила російський конвертцентр, який вивів у «тінь» понад 700 млн грн

"Конверт" контролювала російська банківська установа.

У Дніпрі працівники Служби безпеки України викрили діяльність конвертаційного центру із загальним обігом у 700 млн грн, підконтрольний російському банку, повідомили у прес-службі СБУ у п'ятницю, 21 квітня. 

У спецслужб зазначили, що зловмисники працювали за погодженням з власниками корпорації, що зареєстрована в Росії.

За інформацією, організатори оборудки відкрили низку фіктивних фірм для надання «послуг» з мінімізації податкових платежів, незаконного формування податкового кредиту та переведення коштів у готівку.

«Підприємства-замовники перераховували безготівкові кошти на рахунки фіктивних підприємств, які були підконтрольні та зареєстровані зловмисниками на підставні особи. Потім гроші ділки знімали готівкою, нібито як фінансову винагороду. При цьому директори підприємств-отримувачів до банківської установи не приходили та документи не підписували», - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що у такий спосіб протягом 2016-2017 років у «тінь» було виведено понад 700 мільйонів гривен.

Як повідомили у спецслужбі, під час обшуків в офісах, місцях проживання та автомобілях фігурантів справи оперативники вилучили 1,2 млн грн, 42 печатки «фіктивних» підприємств та фінансово-господарську документацію, що підтверджує протиправні дії ділків.

Зазначається, що відкрито кримінальне провадження за ч. 205 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство. 

Нагадаємо, 19 квітня у Києві СБУ викрила типографію, що друкувала фальшиві документи терористам. Працівники спецслужби виявили «дипломи про вищу освіту» для членів «МГБ ДНР» Валерія Камініна та Олександра Галані, а також для ватажка банди «Прізрак» Леоніда Ковальова.