Висловлювання українського музиканта Олега Скрипка про те, що для громадян України, які не можуть вивчити державну мову, треба створювати гетто, спричинила «вибух» у соцмережах і гостру полеміку, чи мав право музикант так говорити. 

Дослівно Скрипка сказав таке: «Люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ, таким ставлять діагноз «дебілізм». Треба їх відокремити, тому що вони соціально небезпечні, треба створити гетто для них. І будемо допомагати їм, як допомагають людям з вадами, на волонтерських засадах будемо співати їм «Володимирський централ».

Тиждень.ua зібрав дописи колег музиканта, а також громадських діячів, політиків та лідерів думок, що показують ставлення і погляди на скандальну ситуацію. 

Нагадаємо, не меншу хвилю дискусій викликало у середині квітня висловлювання українського співака Івана Дорна в інтерв'ю російському журналісту. Тоді Дорн заявив, що на «Новій Хвилі» в 2014 році вийшов на сцену у футболці з тризубом, щоб уникнути скандалу. Крім того, Дорн відхрестився від допомоги українських військових, які брали участь в антитерористичній операції на Донбасі.

Міністр культури України Євген Нищук відреагував на скандальне інтерв'ю та назвав такі висловлювання неприпустимими.