НОВИНИ

Румунія планує закупити в США ракетні комплекси Patriot

Начальник Генштабу не став уточнювати, про яку кількість ракет йдеться, і якою буде процедура їхнього придбання.

Румунія збирається зміцнити обороноздатність країни, придбавши американські ракети Patriot. Про це на прес-конференції у Бухаресті заявив начальник Генерального штабу румунської національної армії генерал Ніколає Чуке.

При цьому начальник Генштабу не став уточнювати, про яку кількість ракет йдеться, і якою буде процедура їхнього придбання.

Читайте також: Танки, зброя і тисячна армія. Як російська агресія змусила НАТО посилювати східний фланг

Генерал підкреслив, що у 2017 році румунський оборонний бюджет вперше в історії складе близько трьох мільярдів доларів, що перевищує оборонні бюджети Чехії та Угорщини разом узяті.

За словами Чуке, у 2017 році понад 15 тисяч румунських військовослужбовців і близько двох тисяч одиниць бойової техніки візьмуть участь у найбільших військових навчаннях у Чорному морі. Вони пройдуть у червні та липні за участю представників 20 держав-членів НАТО.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в румунський порт на Чорному морі прибудуть 500 американських військових з танками та озброєнням, щоб посилити оборонні можливості НАТО у Східній Європі.

Крім того, президент Румунії Клаус Йоганніс звернувся до парламенту з ініціативою щодо створення загону контррозвідки НАТО.