НОВИНИ

Нацрада заборонила трансляцію телеканалу з російською реєстрацією

Multimania TV втратив латвійську ліцензію 1 грудня 2016 року, натомість зараз у нього дійсна лише російська.

Національна рада з телебачення і радіомовлення ухвалила рішення вилучити телеканал Multimania TV з переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції в Україні. Про це повідомляє прес-служба Нацради з ТБ.

"Нацрада виявила інформаційну заставку з текстом: "Свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації Ел № ФС 77-48609 видане Федеральною службою з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) 16.02.2012 телеканалу "Мультиманія.ТБ", а також посилання на сайт телеканалу www.multimania.tv. Однак на сайті відсутні будь-які відомості про те, що телеканал латвійський, зате розміщуються тільки російські дозвільні документи, зокрема, свідоцтво про реєстрацію та ліцензію Роскомнадзору", - йдеться в повідомленні.

Також зафіксована трансляція російськомовної неідентифікованої комерційної інформації (спонсорська реклама або інформація). Згідно з українським законодавством трансляція/ретрансляція іноземних телепрограм, що містять рекламу та походять з країн, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення і не є країнами ЄС, заборонена.

Український регулятор звернувся до національної ради з електронних медіа Латвії за роз'ясненням щодо ситуації з європейською юрисдикцією телеканалу Multimania TV, на що отримав відповідь, що 1 грудня 2016 ліцензія ТОВ "VOXELL BALTIC" (Латвія) на мовлення для програми Multimania була анульована.

Враховуючи такі обставини, Національна рада ухвалила вилучити телеканал Multimania TV з переліку програм, дозволених для ретрансляції.

В той же час іноземні телеканали Sea TV, Fight Channel World НD, Тele 5 тепер дозволено ретранслювати в кабельних мережах України. Перелік дозволених до ретрансляції програм зараз налічує 161 телеканал.

Як повідомлялося, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення зобов'язала провайдерів упродовж місяця припинити ретрансляцію російського телеканалу «Охотник и рыболов HD» через пропаганду країни-агресора.