НОВИНИ

Європарламент продовжив співпрацю з Верховною Радою до 2019 року

Глава комітету Європарламенту у закордонних справах передав українському спікеру меморандум.

Європейський парламент продовжив до 2019 року співпрацю з Верховною Радою в рамках меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво. Про це повідомив глава комітету Європарламенту у закордонних справах Елмар Брок.

"Європейський парламент підтримав продовження співпраці з українським парламентом на весь термін Європейського парламенту до 2019 року. І хочу передати вам цей меморандум", - сказав Брок на спільному брифінгу зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм і координатором програми Європарламенту щодо підвищення інституційної спроможності Верховної Ради Петом Коксом в четвер у Києві.

Він зазначив, що дискусія на зустрічі в форматі "Діалогу Жана Моне" показала, наскільки складно змінювати усталені, традиційні відносини в парламенті між більшістю і опозицією, а так само міняти відносини між парламентом і урядом.

"Важливо пам'ятати, що опозиція - це уряд завтрашнього дня. Але ті, хто при владі сьогодні, напевно, виявляться в опозиції завтра. Таким чином, обидві частини парламенту зацікавлені в його реформі", - сказав Брок.

У свою чергу, Парубій нагадав, що в березні направив лист президентові Європарламенту з проханням продовжити дію меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Верховною Радою і Європарламентом.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року Україна та ЄС на саміті підписали низку двосторонніх документів про співпрацю, зокрема, щодо посилення співпраці у питаннях боротьби з корупцією, а також в енергетичній сфері.