НОВИНИ

ExxonMobil попросив у США дозвіл на обхід санкцій проти Росії

Приводом стало співробітництво з російською держкомпанією "Роснефть".

Американський нафтовий концерн Exxon Mobil звернувся до уряду США з проханням зробити для нього виняток у плані санкцій проти Росії. Приводом, як повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на інсайдерів, стало співробітництво Exxon Mobil з російською держкомпанією "Роснефть", а саме - спільний проект на Чорному морі.

Йдеться про підписану у 2012 році угоду про співпрацю, яка передбачала спільне освоєння родовищ нафти в Арктиці і Чорному морі з інвестиціями в розмірі 500 млрд доларів. Однак в 2014 році Євросоюз і США ввели санкції проти Росії через анексію українського півострова Крим.

У минулому, Мінфін США вже дозволяв співпрацю щодо спільних проектів з "Роснефтью" незважаючи на санкції, однак заявка Exxon Mobil натрапила на невдоволення Конгресу, який в даний час перевіряє можливі зв'язки співробітників передвиборного штабу Дональда Трампа з Росією. Широкий резонанс цей випадок викликав ще й тому, що екс-глава Exxon Mobil зараз займає пост держсекретаря США.

Нагадаємо, у грудні Трамп висунув у якості голови Держдепартаменту керівника нафтової корпорації ExxxonMobil Рекса Тіллерсона. Раніше видання The Wall Street Journal писало, що 64-річний нафтовий магнат з Техасу не має досвіду роботи в уряді, проте має тісні зв'язки з президентом Росії Владіміром Путіним.​

Проте під час виступу Рекса Тіллерсона на слуханнях перед сенаторами заявив, що Росія має нести відповідальність за свої дії​, у ​цієї країни немає юридичного права на Крим та висловився за надання Україні летальної зброї. Після обрання Тіллерсона на держсекретаря США, він пішов з посади голови ExxonMobil​.