НОВИНИ

Рада Безпеки ООН не ухвалила заяву по КНДР через Росію

Для дипломатів блокування Кремлем рішення стало несподіванкою, адже документ планував підтримати і Китай.

На засіданні Ради Безпеки ООН у середу, 19 квітня, представник Росії висловився проти заяви, що засуджувала б останні ракетні випробування КНДР та серйозно застерігала б керівництво країни від подальших пусків ракет, повідомили у ЗМІ.

Зазначається, що такі плани провалилася через вето Росії. За даними дипломатів, Москва наполягала на внесенні до тексту слів, які б наголошували на необхідності врегулювання конфлікту з КНДР шляхом діалогу.

Натомість у запропонованому США варіанті тексту заяви йшлося про «надзвичайну стурбованість» членів Радбезу ООН через поведінку Пхеньяна, що «вкрай дестабілізує» ситуацію в регіоні.

Крім того, відхилений РФ текст містив також застереження, що міжнародна спільнота вдаватиметься й до «наступних серйозних заходів» щодо КНДР. Також пропозиція США закликала керівництво Північної Кореї не проводити більше жодних випробувань ядерної зброї.

Повідомляється, що такий крок Росії виявився цілковитою несподіванкою, адже давній союзник КНДР - Китай - планував підтримати цей текст заяви.

Представниця США при ООН Ніккі Хейлі наголосила, що метою відхиленого документа було запобігти подальшій ескалації конфлікту на Корейському півострові. За її словами, важливо продемонструвати Північній Кореї, що США не мають наміру «спровокувати конфлікт», тож керівництву КНДР слід припинити спроби «нав'язати його».

Нагадаємо, 19 квітня КНДР показала постановочне відео ракетного удару по США. Відео завершується кадрами з американським прапором і кладовищем.

Як повідомлялося, КНДР у неділю, 16 квітня, спробувала запустити ракету, однак запуск завершився невдачею. Натомість у США  заявили про готовність нанести удар по КНДР. За словами джерел серед високопоставлених чиновників, Сполучені Штати можуть "повністю знищити" головні об’єкти КНДР, використовуючи звичайне озброєння.