НОВИНИ

Клімкін пояснив, як діятиме Україна після рішення суду ООН за позовом проти РФ

Дипломати збиратимуть докази для підтвердження фінансування Росією тероризму.

Українська сторона й надалі буде збирати докази для Міжнародного суду ООН в рамках позову щодо фінансування Росією тероризму на Донбасі. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"У нас буде готуватися весь блок доказів. Спираючись на попередній розгляд (суду – ред.) ми розуміємо, що потрібно додати, щоб цей блок був всеохопним", - сказав міністр.

За його словами, "це піонерське рішення не тільки для нас, але і в історії міжнародного права". Міністр зазначив, що на сьогоднішній день українська сторона має досить серйозний набір міжнародно-правових документів для того, щоб і надалі здійснювати тиск на Росію в питанні тимчасової окупації нею Криму.

Читайте також: Україна та Росія у Міжнародному суді ООН: процедура, попередження та перспективи

"Тобто у нас є резолюція Генасамблеї ООН, у нас є це важливе рішення. Важливо, що суд дійсно розуміє це рішення всеохоплюючим чином", - сказав Клімкін.

За словами міністра, Міжнародний суд ООН у своєму проміжному рішенні показав повне розуміння того, що дії Росії в окупованому нею Криму є фундаментальним порушенням принципів боротьби з расовою дискримінацією.

"Другий момент: суд чітко сказав, що по-перше у нього є юрисдикція по Конвенції про заборону фінансування тероризму, і таким чином процес буде продовжений. Зараз мова йшла тільки про проміжні заходи", - сказав Клімкін. Він додав, що в своєму проміжному рішенні суд встановив, що на сьогоднішній день у нього немає всього набору доказів за позовом про фінансування Росією тероризму.

"Але це означає, що суд визнав, що Росія фінансує, що існують трафік і зброї, і військ, і найманців - все, про що ми говорили в наших доказах. Просто сьогодні немає повного набору доказів і визнання того, що це інтенція (наміри – ред.) саме завдати шкоди цивільним особам", - сказав глава МЗС України.

У зв'язку з цим, за його словами, Київ буде і далі збирати докази в цьому напрямку і передавати в Міжнародний суд ООН.

Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Міжнародного суду ООН багатообіцяючим.