НОВИНИ

У МЗС озвучили наслідки рішення суду ООН у справі за позовом України проти РФ

Суд зобов’язав обидві сторони утримуватись від дій, які б погіршували чи розширювали предмет спору або ускладнювали його розв’язання.

Міжнародний Суд ООН зобов’язав Російську Федерацію забезпечити дотримання своїх міжнародно-правових зобов’язань на період розгляду позову України. Про це йдеться у заяві Міністерстві закордонних справ України з приводу рішення Міжнародного суду ООН у справі за позовом України проти Росії.

У МЗС пояснили, що згідно з рішенням суду Російська Федерація в окупованому Криму має:

  • Утримуватись від збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс кримськотатарського народу.
  • Забезпечити доступ до освіти українською мовою.

Читайте також: З'явився повний текст першого рішення суду ООН щодо позову України проти Росії

Що стосується рішення в частині застосування Міжнародної конвенції про протидію фінансуванню тероризму, у дипломатичному відомстві відзначили такі важливі його елементи:

  • Суд підтвердив наявність спору між Україною та Російською Федерацією щодо застосування Конвенції;
  • Суд визнав дотримання Україною необхідної  досудової процедури;
  • Суд визнав наявність своєї попередньої (prima facie) юрисдикції щодо цього спору.

«Важливим також є те, що Суд очікує від Російської Федерації та України, як сторін мінського процесу, реалізації індивідуальних та спільних заходів з метою повної імплементації «Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод». Суд також зобов’язав обидві сторони утримуватись від дій, які б погіршували бо розширювали предмет спору, або ускладнювали його розв’язання», - йдеться у повідомленні.

Крім того, в МЗС наголосили, що очіікують, що Російська Федерація невідкладно і повною мірою виконуватиме рішення суду та припинить порушення міжнародного права по відношенню до України.

«Наступний етап – розгляд справи по суті, в рамках якого Україна представить усі необхідні докази для притягнення Росії до відповідальності за порушення своїх міжнародно-правових зобов’язань», - наголосили у відомстві.

Читайте також: Україна та Росія у Міжнародному суді ООН: процедура, попередження та перспективи

Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Міжнародного суду ООН багатообіцяючим.